Na czym polega zarządzanie ryzykiem
Zarządzanie ryzykiem stanowi skoordynowane działania dotyczące kierowania i nadzorowania organizacją w odniesieniu do zidentyfikowanego ryzyka. Zarządzanie ryzykiem jest kluczowym procesem i częścią dobrej praktyki biznesowej oraz środkiem do doskonalenia działań operacyjnych Klienta.
Co oferujemy
Oferujemy wsparcie w zakresie kompleksowego wdrożenia systemu zarządzania ryzykiem oraz dostosowania istniejącego systemu do nowych wymogów stawianych przez przepisy prawa.
Weryfikujemy system zarządzania ryzykiem funkcjonujący w organizacji Klienta, pod kątem wdrożenia zaleceń wydanych przez organy nadzoru oraz pomagamy w jego usprawnieniu.
Pomagamy dostosować wewnętrzne regulacje do specyfiki działalności firmy oraz zaleceń wynikających z badania BION, rekomendacji nadzorczych oraz zaleceń pokontrolnych.
Badamy przyjętą przez firmę metodologię zarządzania ryzykiem, m.in. poprzez weryfikację wzorów matematycznych stosowanych w systemach służących do bieżącego wyliczania wskaźników ryzyka.
Świadczymy usługi w zakresie tworzenia mapy ryzyka przedsiębiorstwa pozwalającej na skuteczne identyfikowanie ryzyk w działalności firmy, celem ich minimalizowania i odpowiedniego zarządzania poziomem ryzyka.
Weksle inwestycyjne – czyli co? Coraz więcej klientów zgłasza się do nas z zapytaniem o możliwość lokowania oszczędności w tzw. weksle inwestycyjne. Proszą o opinię w sprawie otrzymanych dokumentów dotyczących danej emisji oraz o ocenę ewentualnych zabezpieczeń. Zdecydowana większość jednak nie zdaje sobie sprawy z ryzyka jakie taka inwestycja za sobą niesie – co oznacza, […]
Jak poważnym problemem polskiej gospodarki jest korupcja i jakie normy oraz przepisy obowiązują w tej sferze polskich przedsiębiorców? Między innymi na ten temat wypowiadała się Justyna Postępska z JustComply w audycji „Raport gospodarczy” w TOK FM. Wyjaśniała także jakiej ochronie podlegają sygnaliści, dlaczego tak ważne jest compliance w firmie i jaki ma to związek np. […]
Zgodnie z uzasadnieniem projektu ustawy proponowane rozwiązania opierają się na założeniu o konieczności utworzenia instrumentów prawnych umożliwiających ochronę spółki zależnej (spółki córki), jej wspólników (akcjonariuszy) mniejszościowych oraz wierzycieli przed nieekwiwalentnym obciążaniem ryzykiem spółki zależnej (spółki córki) przez podmiot dominujący (spółkę matkę), bez wymiernych korzyści. Posiadanie statusu podmiotu dominującego nie legitymizuje działania na szkodę spółki zależnej […]