System AML
System przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu ma na celu zapobieganie i wykrywanie tych przestępstw przez instytucje obowiązane, określone w przepisach ustawy.
Ustawodawca nakłada na podmioty obowiązane wdrożenie wewnętrznych systemów obejmujących między innymi stosowanie wobec klientów środków bezpieczeństwa, rejestrowanie i analizowanie transakcji oraz przekazywanie odpowiednich informacji do Głównego Inspektora Informacji Finansowej.
Co oferujemy
Świadczymy usługi kompleksowego wsparcia Klienta we wdrażaniu lub aktualizacji systemu przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu, uwzględniając przeprowadzoną w strukturze Klienta ocenę ryzyka AML oraz obowiązki wynikające z przepisów prawa i wytyczne organów nadzoru.
Wspieramy Klienta we wdrożeniu obowiązku stosowania środków bezpieczeństwa finansowego (identyfikacja oraz weryfikacja klienta i beneficjenta rzeczywistego, ocena i bieżące monitorowanie stosunków gospodarczych, analiza transakcji i badanie źródła pochodzenia wartości majątkowych).
Pomagamy Klientom w opracowaniu i wdrożeniu obowiązku prowadzenia rejestru transakcji oraz przesyłania danych o zarejestrowanych transakcjach do Głównego Inspektora Informacji Finansowej.
Przeprowadzamy szkolenia dla pracowników Klienta z zakresu praktycznego stosowania przepisów o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.
Weksle inwestycyjne – czyli co? Coraz więcej klientów zgłasza się do nas z zapytaniem o możliwość lokowania oszczędności w tzw. weksle inwestycyjne. Proszą o opinię w sprawie otrzymanych dokumentów dotyczących danej emisji oraz o ocenę ewentualnych zabezpieczeń. Zdecydowana większość jednak nie zdaje sobie sprawy z ryzyka jakie taka inwestycja za sobą niesie – co oznacza, […]
Jak poważnym problemem polskiej gospodarki jest korupcja i jakie normy oraz przepisy obowiązują w tej sferze polskich przedsiębiorców? Między innymi na ten temat wypowiadała się Justyna Postępska z JustComply w audycji „Raport gospodarczy” w TOK FM. Wyjaśniała także jakiej ochronie podlegają sygnaliści, dlaczego tak ważne jest compliance w firmie i jaki ma to związek np. […]
Zgodnie z uzasadnieniem projektu ustawy proponowane rozwiązania opierają się na założeniu o konieczności utworzenia instrumentów prawnych umożliwiających ochronę spółki zależnej (spółki córki), jej wspólników (akcjonariuszy) mniejszościowych oraz wierzycieli przed nieekwiwalentnym obciążaniem ryzykiem spółki zależnej (spółki córki) przez podmiot dominujący (spółkę matkę), bez wymiernych korzyści. Posiadanie statusu podmiotu dominującego nie legitymizuje działania na szkodę spółki zależnej […]